ART / Lithographs / Litograph in colors 13864080
*
nr 1386 4080
Björn Wessman
(f. 1949), Sverige
Björn Wessman (b. 1949), Sweden. Signed, numbered 212/260. Subject: 35x50cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, numrerad 212/260. Motivet: 35x50cm
Björn Wessman, Swedish painter, born 1949.
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 900
Auction date:
Monday Mars 22 2021
at 20:08:36
- Bid history
Time
Bidder
Bid
20/3 07:30:11
1
700 kr
22/3 10:45:25
2
800 kr
22/3 20:03:36
3
Vinnande bud
- Thema-auction
Mar 22
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn wessman färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:37
-
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:21
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45
*
Björn Wessman
Björn Wessman, Swedish painter, born 1949.
Read more about Grafik
nr 1386 4080
Björn Wessman
(f. 1949), Sverige
Björn Wessman (b. 1949), Sweden. Signed, numbered 212/260. Subject: 35x50cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, numrerad 212/260. Motivet: 35x50cm
Björn Wessman, Swedish painter, born 1949.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 900 |
Auction date: |
Monday Mars 22 2021 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
20/3 07:30:11 | 1 | 700 kr |
22/3 10:45:25 | 2 | 800 kr |
22/3 20:03:36 | 3 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Mar 22
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn wessman färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:37 -
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:21 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:35 -
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45